Na kiermaszu charytatywnym w SP w Łączkach Kucharskich zebrano ponad 8.500zł!

To było niezwykłe wydarzenie i jeszcze bardziej niezwykły półfinał! Kiermasz charytatywny zorganizowany w Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich przyniósł, jak dotychczas, kwotę ponad 8. 500zł, a to jeszcze nie koniec zbiórki.

Image Not Found

11 czerwca w Szkole Podstawowej w Łączkach Kucharskich odbył się Kiermasz Charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na leczenie 29-letniego Roberta Kosińskiego, wywodzącego się z Niedźwiady, a zamieszkałego w Nagawczynie. Robert jest chory na glejaka. Operacja się udała, ale potrzeba sporo pieniędzy na terapię Optune, nowoczesną metodę hamującą namnażania się komórek rakowych. Miesięczny koszt tej terapii jest ogromny i nie refunduje go NFZ.

Inicjatywa Kiermaszu Charytatywnego to pomysł dwóch nauczycielek z SP w Łączkach Kucharskich: Marty Zajchowskiej i Lidii Nykiel. W organizację włączyła się cała społeczność szkolna: Dyrektor Monika Świątek-Bień, uczniowie, Rada Rodziców i nauczyciele. Prace przygotowawcze polegały przede wszystkim na zebraniu od fundatorów i sponsorów fantów i słodkości przeznaczonych do sprzedaży i loterii.

Podsumowanie dzisiejszego dnia to ponad 8.500 zł, ale nie jest to kwota ostateczna. Dojdą jeszcze pieniądze z jutrzejszej sprzedaży i z licytacji.

Zebrana kwota, w porównaniu do innych tego typu zbiórek na terenie naszej gminy jest imponująca. Z czego to może wynikać? Chyba tylko z ogromu dobra tkwiącego w małych serduszkach dzieci i w sercach ich rodziców. Wrażliwość i empatia mieszkańców Łączek Kucharskich daje nie tylko wymierny efekt w postaci pomocy materialnej, ale świadczy przede wszystkim o tym, że w chwili największej rozpaczy można liczyć na drugiego Człowieka.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/robert-kosinski

Kolejne informacje o zbiórce – już jutro!

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. Profil FB Szkoła Podstawowa w Łączkach Kucharskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *