Zawody wędkarskie dla dzieci w Kamionce

W ramach Dni Sędziszowa Małopolskiego 2 czerwca w Kamionce odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci. Ich organizatorem było koło wędkarskie AMUR z Sędziszowa Małopolskiego.

Image Not Found

Zawody wędkarskie to wspaniała okazja dla miłośników wędkowania, aby rywalizować, wymieniać doświadczenia i cieszyć się wspólnym czasem nad wodą.

„To wyjątkowa okazja, aby dzieci mogły spędzić czas na świeżym powietrzu, dobrze się bawić i uczyć sztuki wędkowania, rywalizując w przyjaznej atmosferze” – mówił Andrzej Markiewicz, prezes Koła Amur.  

Zawody wspierały liczne instytucje, dzięki czemu uczestnicy mogli liczyć na dodatkowe atrakcje i nagrody.

O 7:00 organizatorzy powitali uczestników: ponad trzydzieścioro dzieci w wieku od kilku do kilkunastu lat. Każdemu z nich przydzielono wyznaczone do łowienia miejsce. I od tej pory można już było zarzucić wędki.

Największa wyłowiona rybka miała ok. 30cm długości.

*Powierzchnia zbiornika w Kamionce wynosi 7 ha, średnia głębokość to 2,5 m, a maksymalna, w okolicach starego koryta, nie przekracza 4 m. Dno zbiornika jest muliste. Brzegi płaskie, wygodne dla wędkarzy. Zbiornik zamieszkują różne gatunki ryb, w tym szczupaki i okonie. Warto na nie zapolować, kusząc je za pomocą błystek, woblerów i gum. Najczęstszą zdobyczą są krótkie i średnie szczupaki, ale branie ładnego zębacza również jest możliwe. Zwolennicy metod stacjonarnych koncentrują się na leszczach, karpiach i płociach. Są też karasie i jazie. Białe ryby łowione są na białe i czerwone robaki oraz kukurydzę. Otaczający zalew las gwarantuje bliski kontakt z przyrodą i odpoczynek na świeżym powietrzu z wędką w ręce.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *