Nowe i nienowe twarze w urzędach miejskich naszego powiatu.

Powoli pojawiają się pierwsze powyborcze przeszeregowania. Część z nich to naturalne obsadzenia stanowisk, wynikające z awansów zajmujących je osób. Ale są i niespodzianki.

Image Not Found

W UM Sędziszowa Młp. po wyborach samorządowych pojawił się wakat na stanowisku Wiceburmistrza. Pełniący te obowiązki Piotr Kapusta został Starostą Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Wczoraj, 10 czerwca, Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć powołał na to stanowisko Marka Pająka, który w poprzedniej kadencji sprawował urząd Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sędziszowie.

W ropczyckim UM na stanowisko sekretarza Gminy powołano (w wyniku konkursu) Witolda Darłaka, który przez dwie kadencje pełnił urząd Starosty Powiatu. Stanowisko sekretarza było nieobsadzone od kilku miesięcy. Nowy Sekretarz pełni już swoje obowiązki, choć jego nazwisko nie jest jeszcze wpisane w informatorze BIP.

Nową twarzą w UM Ropczyce jest informatyk, o którego przyjęciu na to stanowisko informowała gazeta Reporter i BIP UM Ropczyce. Został nim dotychczasowy właściciel popularnego w powiecie portalu internetowego.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *