Żłobek na Mehoffera szuka pracowników

Dyrektor Żłobka Miejskiego na osiedlu Mehoffera w Ropczycach ogłasza nabór na 8 wolnych stanowisk pomocniczych i obsługi Opiekuna oraz 3 wolne stanowiska pomocnicze i obsługi Pokojowej.

Image Not Found

Informacje w tej sprawie przekazał UM w Ropczycach. Tam też (lub na stronie UM) można pobrać kwestionariusze, oświadczenia i zgody dla osób ubiegających się o zatrudnienie.

W ogłoszeniu podane są również szczegółowe warunki, jakie powinny spełniać osoby, chcące podjąć pracę w tej placówce.

Praca w żłobku to niełatwe zadanie. Niektórzy myślą, że polega na zabawie z dziećmi, dbaniu o higienę i nakarmieniu w odpowiednim momencie. Pamiętajmy jednak, że to praca z grupą małych dzieci, każde z nich ma inne potrzeby, często borykają się z ogromną tęsknotą za rodzicami. Zorganizowanie zajęć, które pozwolą dzieciom zdobyć nowe umiejętności, rozwinąć się, a także będą przyjemnym spędzeniem czasu, to bardzo eksploatujące zadanie.

Opiekun w żłobku przez cały czas musi działać na najwyższych obrotach. Nie ma miejsca na nudę, odpoczynek, przerwę. Drzemka dzieci to czas na uzupełnienie dokumentacji, przygotowywanie kolejnych zajęć, kontakt z rodzicami, przygotowanie sali do dalszych zabaw, a także opiekowanie się dziećmi, które jeszcze nie śpią lub już nie śpią. Tak więc zanim ktoś  podejmie decyzję o pracy w żłobku, musi zastanowić się, czy jest w stanie pracować w taki sposób. Dodać trzeba jeszcze wszechobecny hałas, w którym przebywa się przez cały dzień.

Aplikujący powinien więc posiadać energię, czułość, empatię oraz spełniać warunki określone ustawą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *