Wyniki egzaminu ósmoklasisty – „ranking szkół” w gminie Ropczyce

Szkoły podstawowe otrzymały 2 lipca wyniki egzaminu ósmoklasistów. Dane ogólnopolskie pokazują tendencję spadkową w porównaniu do lat poprzednich. Oznacza to, że punktów na egzaminach uczniowie zdobywają coraz mniej. Oczywiście, mowa tu o wynikach średnich.

Image Not Found

Biorąc pod uwagę fakt, że roczników raczej porównywać nie należy – nauczyciele doskonale wiedzą, że raz na jakiś czas trafia się klasa, której do pracy w żaden sposób skłonić się nie da – to i tak dobrze nie jest. Z czego bierze się fakt, że młodzież nie widzi w nauce szansy na lepsze życie – o tym w innym artykule. Dziś o wynikach liczbowych egzaminu w naszej gminie.

Najwyższe wyniki uzyskały Szkoły Podstawowe z Łączek Kucharskich, Małej i Lubziny. Odpowiednio średni wynik procentowy z wszystkich trzech sprawdzanych przedmiotów: 64,83 (Łączki), 63,67 (Mała) i 62,44 (Lubzina). Poza nimi trzema pozostałe szkoły w gminie Ropczyce uzyskały wyniki poniżej 60%.

Jeśli na podstawie wyników tego egzaminu, tak jak na podstawie wyników matur robi się to ze szkołami średnimi, stworzyć ranking szkół w Gminie, to wyżej wymienione placówki powinny uzyskać tytuł Najlepszych Szkół w rejonie ropczyckim.   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *