Ważna informacja dla szkół na sezon wycieczkowy

KPP w Ropczycach informuje, że od 1 kwietnia br. wchodzi w życie porozumienie zawarte między Urzędem Gminy w Ropczycach oraz Komendą Powiatową Policji w Ropczycach, o miejscu kontroli autobusów.

Image Not Found

Porozumienie zostało zawarte 18 marca br. pomiędzy Urzędem Gminy w Ropczycach, reprezentowanym przez burmistrza Bolesława Bujaka, a Komendą Powiatową Policji w Ropczycach, reprezentowaną przez komendanta mł. insp. Romana Zawiślaka. Dokument wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia br.

W związku z powyższym, ustalonym przez strony porozumienia miejscem kontroli przewozu osób na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest dworzec PKS w Ropczycach, znajdujący się przy ul. Zielonej 1.

Celem powyższej umowy jest zwiększenie skuteczności działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzane będą przede wszystkim: stan techniczny autobusu, jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *