Warto kupić…Oczyszczacz powietrza

Czy to jest źle, czy dobrze, ale w dzisiejszym świecie   dużą część naszego życia spędzamy w środku, w pomieszczeniach, z czego aż połowę tego czasu przebywamy w domu. W związku z tym warto popatrzeć na oczyszczacze powietrza. Jakie są ich zalety? Na takie i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w naszym artykule.

Image Not Found

Jak sama nazwa mówi – oczyszczacz powietrza ma na celu poprawę czystości i jakości powietrza wdychanego przez nas. Głównie usuwa z niego zanieczyszczenia, sierść, kurz. Bardziej zaawansowane sprzęty potrafią również filtrować powietrze z bakterii, grzybów lub wirusów.

Oczyszczacze powietrza są zaopatrzone w filtry, które stanowią podstawę mechanizmu ich działania. Zazwyczaj to jest zbiór trzech filtrów

węglowy – jest to filtr o strukturze porowatej, dzięki czemu ma sporą powierzchnię filtrującą. Dodatkowo w swoim zakresie zawiera w swoim węgiel aktywny. Jest to węgiel, który dzięki swoim właściwościom absorpcyjnym pochłania wszelakie nieprzyjemne zapachy, neutralizuje inne zapachy i dym papierosowy.

filtr typu HEPA – to jest filtr wysokiej jakości, używany nawet w placówkach medycznych, a dzięki swojej wyjątkowej budowie i porowatości mikrowłókienkowej wyłapuje nawet  najmniejsze zanieczyszczenia, czasami tak niewielkie, jak wirusy, grzyby, smog, alergeny i bakterie.

filtr wstępny – stanowi swego rodzaju zabezpieczenie urządzenia przed zatkaniem największymi zanieczyszczeniami czyli – sierścią, pyłem zawieszonym w powietrzu, czy kurzem. Raz na jakiś czas powinien zostać oczyszczony ze zgromadzonego brudu.

A kiedy warto kupić taki sprzęt, jakże istotny w naszych czasach?

Oczyszczacze powietrza stają się ostatnimi czasy w Polsce coraz bardziej popularne, czego powodem jest świadomość o niechlubnym stanie naszego powietrza, które wdychamy codziennie.  Warto pamiętać, że sprzęt tego rodzaju ma szerokie spektrum działania. Warto mieć go włączonego właściwie przez cały rok! Na wiosnę będzie likwidował pyłki i alergeny, a zimą odświeżał zastałe przez zamknięte okna powietrze . Warto też od czasu do czasu w tych sezonach (czyli zimowym i wiosennym) włączać go nawet w nocy.

 Ważnym argumentem, który przemawia za korzystaniem z oczyszczacza cały rok jest fakt, że w pomieszczeniu, w którym to urządzenie pracuje,  konieczność ścierania lub odkurzania pojawia się rzadziej. Zakup oczyszczacza powietrza latem lub wiosną wydaje się być rozsądnym pomysłem. Zwykle w tym okresie jest jego większa dostępność i zdecydowanie można uzyskać wyczerpującą i szybką poradę dotyczącą doboru urządzenia od specjalistów.

Zakup oczyszczacza powietrza może być bardzo dobrą decyzją, zwłaszcza wtedy, kiedy mieszkasz w okolicy, gdzie powietrze nie jest najlepszej jakości albo należysz do grona alergików. Jeżeli chodzi o tego typu sprzęt opinie lekarzy są zgodne – to jest urządzenie, które może znacząco poprawić jakość powietrza wewnątrz budynków. Eliminacja pyłu zawieszonego, cząsteczek formaldehydu, a także bakterii i alergenów może przyczynić się do mniejszych problemów ze zdrowiem – szczególnie wśród osób wrażliwych i dzieci!!

Jakość powietrza, którym oddychasz na co dzień  może mieć niebagatelny wpływ na  samopoczucie, a także na występowanie ewentualnych dolegliwości, szczególnie  tych związanych z alergią. Zakup oczyszczacza powietrza wydaje się więc rozwiązaniem opłacalnym i rozsądnym. Koszt urządzenia nie musi wcale być wysoki, podobnie jak koszty jego eksploatacji. Wyższa jakość powietrza w domu lub w innych pomieszczeniach może przełożyć się na mniej infekcji i dolegliwości ze strony układu oddechowego – nie wspominając nawet o długofalowej korzyści z uniknięcia narażenia na cząsteczki pyłu zawieszonego i innych związków, jakie mogą pojawiać się w powietrzu w sezonie grzewczym i wiosennym. Wniosek? Jeśli tylko masz taką możliwość, rozważ zakup oczyszczacza powietrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *