W Wielopolu będzie posterunek Policji

Na odprawie służbowej podkarpackiej policji pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk przedstawił efekty policyjnych działań oraz omówił stan bezpieczeństwa na terenie województwa. W odprawie wzięli udział: wojewoda podkarpacki i członek zarządu województwa podkarpackiego oraz kadra kierownicza podkarpackiej Policji.

Image Not Found

Zdj. Policja Podkarpacka

Ze statystyk i badań opinii publicznej wynika, że stan bezpieczeństwa mieszkańców i mienia nadal utrzymuje się na wysokim poziomie – ponad 79 % mieszkańców Podkarpacia deklaruje, że czuje się bezpiecznie w swojej okolicy, a ponad 73% mieszkańców naszego województwa ocenia, że Policja jest skuteczna w walce z przestępczością.

W celu usprawnienia pracy, do końca 2023 r. reaktywowano 17 posterunków Policji. W planach jest reaktywacja kolejnych 4, m.in. w Wielopolu Skrzyńskim. Posterunek Policji w oddalonym od miasta miejscu wydaje się sprawą, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, bezwzględnie konieczną. Niezależnie, co ktoś na ten temat myśli, na pewno przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *