W środę rolnicze blokady. Sprawdźcie objazdy

W środę odbędzie się kolejna odsłona protestu rolników. W całym kraju ma ich być ponad 500 – tyle zgłoszono do komend policji.

Image Not Found

Rolnicy uzyskali zapewnienia od rządu o odstąpieniu przez Unię od części proponowanych zmian określonych w Zielonym Ładzie. Ale mówią, że uwierzą w to dopiero wtedy, gdy zobaczą zapisy na piśmie. Rzeczywiście na chwilę obecną wszystkie decyzje unijne pozostają w sferze przysłowiowych obiecanek. Europarlament ugiął się wobec protestów rolników, które objęły większość krajów, wchodzących w skład Unii. Tyle, że zapisów jeszcze nie ma. Rolnicy są zdeterminowani, by na tyle „przycisnąć” rządzących, by ich postulaty weszły w życie. Będzie więc kolejny protest i utrudnienia w ruchu.

W powiecie ropczycko-sędziszowskim protest ma się rozpocząć o godz. 8 i potrwa do godz. 22. Protestujący zbiorą się o godzinie 8 na ul. Węglowskiego w Sędziszowie Młp, następnie drogą DK 94 udadzą się w kierunku Ropczyc. W mieście przejadą ul. Mickiewicza, Konopnickiej, Wyspiańskiego, Witosa i będą kierować się do ronda 650-lecia. Tam dojdzie do blokady skrzyżowania.

W związku z utrudnieniami zalecane są objazdy, które pozwolą ominąć zablokowany odcinek drogi:

– samochody osobowekierunek Rzeszów – Ropczyce ul. Witosa, Leśna, Gnojnica, Ropczyce ul. Rzeszowska. Kierunek Dębica – Ropczyce, ul. Rzeszowska, Wójcika, Kolonia, Sucharskiego, Wyszyńskiego

– samochody ciężarowekierunek Rzeszów – Ropczyce, ul. 3-go Maja , droga woj. nr. 986. Kierunek Dębica: Sędziszów Młp. ul. Węglowskiego, Fabryczna, Kroczki, Borkowska, Jagiellończyka- kier. autostrada A4

– autobusy liniowekierunek Rzeszów: Ropczyce, ul. Witosa, Leśna, Gnojnica, Ropczyce,ul. Rzeszowska. Kierunek Dębica: Ropczyce ul. Rzeszowska, Gnojnica, Ropczyce, ul. Leśna, Witosa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *