Uczniowie z Lubziny w finale ogólnopolskiego konkursu InstaLogik

Ogromny sukces odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Lubzinie.

 W ogólnopolskim konkursie InstaLogik wszyscy startujący zakwalifikowali się do finału. Oto Mistrzowie nauk matematyczno – informatycznych:

Szymon Ochab kl. V

Filip Bałut kl. V

Antoni Dzik kl. V

Bartłomiej Wodzień kl. VIIa

Kacper Bielatowicz kl. VIIb

Francesco Mazan kl. VIIb

Opiekunem i mentorem grupy jest Pani Elżbieta Śliwa.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał!

Image Not Found

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP, organizowany przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Zadaniem uczniów, mówiąc prostym językiem, jest rozwiązanie zadań matematycznych, a następnie napisanie programu komputerowego, który pozwoli to zadanie rozwiązać.

Kilka słów do uczestników konkursu skierował prof. dr hab. Krzysztof Diks:

Czym jest programowanie? Najprościej można powiedzieć, że jest to precyzyjne zapisywanie przepisów na obliczenia, które chcemy, żeby za nas wykonywał komputer. Najważniejszy w tym procesie jest przepis, a w języku informatyki – algorytm.
Projektowanie algorytmów nie jest łatwe. Wymaga przede wszystkim dobrego zrozumienia problemu, który chce się rozwiązać oraz logicznego myślenia, które prowadzi do uzyskania poprawnego rozwiązania. W informatyce tymi rozwiązaniami są właśnie algorytmy. Na koniec musimy je wyrazić precyzyjne w języku programowania, czyli zakodować.

Konkurs InstaLogik pozwoli Ci sprawdzić, czy masz zadatki na bycie prawdziwym programistą, a nie tylko koderem. Żeby w nim wystartować, musisz tylko lubić rozwiązywać logiczne zagadki i mieć chęci do pracy. Nagrodą będzie przede wszystkim satysfakcja z rozwiązywania ciekawych zadań konkursowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *