Starosta reaguje na umorzenie: „Nie odpuszczę”

W czwartek Tygodnik Reporter, a w piątek Starosta Witold Darłak na sesji Rady Powiatu poinformował, że prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie anonimu – paszkwilu, publikowanemu w internecie,  opisującemu rzekome nieprawidłowości przy zatrudnianiu pracowników oraz  ekscesy niektórych urzędników Starostwa Powiatowego w Ropczycach podczas imprez.

List pojawił się w przestrzeni publicznej jesienią 2023r. Starosta W. Darłak zareagował, składając zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa zniesławienia urzędników. 14 marca br. śledztwo zostało umorzone.

W piątek, podczas sesji RP Starosta odniósł się do tej decyzji słowami: „Nie odpuszczę”. Ujawnił, że prokuratura znalazła na „zabezpieczonym materiale” materiał genetyczny, który został zidentyfikowany, jako należący do „osoby blisko spokrewnionej z jedną z naszych radnych powiatowych”, a z pisma prokuratury „wynika wprost, kto rozpowszechniał te paszkwile”. Starosta dodał: „Nie mogę podać tożsamości tej osoby, jednak publicznie informuję państwa, że nie odpuszczę w tej sprawie”. Poinformował też, że zostało złożone zażalenie na umorzenie sprawy. Czy używając rodzaju żeńskiego w swojej wypowiedzi Starosta chciał dać do zrozumienia, że autorem anonimu jest kobieta, czy tylko popełnił błąd gramatyczny – tego nie wiadomo. Sprawę tę na sesji podsumował Radny Jarosław Broda, twierdząc, że informacja Starosty „o jakichś próbkach DNA to po prostu brudna gra”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *