Ropczyccy policjanci uratowali życie człowiekowi

KPP w Ropczycach poinformowała o szczęśliwym zakończeniu poszukiwań mieszkańca naszego powiatu. Mężczyzna wyszedł z domu dzień wcześniej, a z przekazanych przez zgłaszającego informacji wynikało, że może znajdować się w sytuacji zagrażającej jego zdrowiu lub życiu. Wczoraj 35-latek został odnaleziony przez policjantów.

Image Not Found

We wtorek, funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 35-letniego mężczyzny, który wyszedł dzień wcześniej z domu i nie wrócił na noc. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkaniec gminy Wielopole Skrzyńskie może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Policjanci niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania mężczyzny, sprawdzając potencjalne miejsca, gdzie mógł się udać zaginiony. Należało działać bardzo szybko, liczyła się każda chwila. Po około 2,5 godziny od otrzymania zgłoszenia, funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 35-latka. Pomoc nadeszła w odpowiednim momencie. Wymagał on pomocy medycznej. 35-latek znajdował się w kompleksie leśnym, w trudno dostępnym miejscu. Był wychłodzony i przemoczony. Policjanci pomogli przetransportować mężczyznę w bezpieczne miejsce. Mieszkaniec gminy Wielopole trafił pod opiekę lekarzy.

Pamiętajmy!

Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych nr 116 123 i telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111. Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod nr telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje można znaleźć też na stronie internetowej: centrumwsparcia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *