Pojedynki młodych mistrzów badmintona – Turniej Wojewódzki w Ropczycach

W ramach obchodów 47. Dni Ziemi Ropczyckiej na Hali Widowiskowo – Sportowej przy ZS w Ropczycach odbył się Wojewódzki Turniej Badmintona. W rozgrywkach uczestniczyło 61 zawodniczek i zawodników w wieku od 9 do 15 lat z klubów sportowych województwa podkarpackiego. Nasze miasto i gmina nie miały swoich reprezentantów.

Image Not Found

Rozgrywki prezentowały bardzo wysoki poziom uczestników, ogromne zaangażowanie, ambicję, ale też radość i zwykłą chęć dobrej zabawy. Uwagę zwracały też gesty szacunku wobec przeciwnika – uścisk dłoni po meczu i szczery uśmiech.

Pełne dobrych emocji były też zachowania trenerów i opiekunów młodych zawodników – asystowanie, dopingowanie, pocieszanie, czy wreszcie przybicie „piątki” po zmaganiach.

Mecze oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność i zaproszeni goście: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jacek Magdoń, Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Jacek Róg, Burmistrz Ropczyc Kazimierz Moskal, Wiceburmistrz Michał Przystaś.

Sędzią zawodów był Andrzej Rachwał z UKS Orbitek.

Atrakcją Turnieju był mecz pomiędzy Marszałkiem W. Ortylem a Burmistrzem K. Moskalem – ale o tym w osobnym artykule.

Zwycięzcy – miejsca medalowe – w poszczególnych kategoriach:

Chłopcy U-9

1.Julian  Ś WIERCZEK  UMKS Koliber Dąbrówki

2.Wiktor DZIĘDZIOŁ    MKS Skarbek Gogołów

3.Bartłomiej SIPIORA  UKS Orbitek Straszęcin

4.Marcel SZCZEKLIK    KS Legion Pilzno

Dziewczęta U-9

1.Nikola MADZIAR      MKS Skarbek Gogołów

2.Zofia KOZIARA          UKS Orbitek Straszęcin

3/4.Milena SAJKOWSKA          MKS Skarbek Gogołów

3/4.Zofia KUDŁACZ     KS Legion Pilzno

Chłopcy U-11

1.Piotr OŻYŁO  RKB Rzeszów

2.Gabriel MARCINEK   MKS Skarbek Gogołów

3.Jan SAMBORSKI        MKS Skarbek Gogołów          

Dziewczęta U-11

1.Lena ZAPÓR  UKS Orbitek Straszęcin

2.Jagoda MĘDREK   MKS Skarbek Gogołów

3/4.Weronika SZPUNAR          UMKS Koliber Dąbrówki

3/4.Wiktoria MIERZWA          MKS Skarbek Gogołów          

Chłopcy U-13

1.Kacper STĄPOR       UKS Wilga Widełka

2.Wiktor NIZIOŁEK        UKS Orbitek Straszęcin

3/4.Dawid RZESZUTEK           UKS Wilga Widełka

3/4.Karol WIŚNIOWSKI           MKS Skarbek Gogołów          

  Dziewczęta U-13

1.Zuzanna BIŁAS         MKS Skarbek Gogołów

2.Amelia MADAJ        JKB Jarosław

3/4.Oliwia CZOGAŁA    JKB Jarosław

3/4.Milena MADZIAR  MKS Skarbek Gogołów        

Chłopcy U-15

1.Filip  ŻEGLEŃ            UKS Orbitek Straszęcin

2.Aleksander BANDROWICZ  SSKS Badminton Przemyśl

3/4.Adam PRZYBY       ŁA     UMKS Koliber Dąbrówki

3/4.Bartosz MACIEJOWSKI     UKS Orbitek Straszęcin

Dziewczęta U-15       

1.Amelia WILISOWSKA          MKS Skarbek Gogołów          

2. Zuzanna GOLENIA  UMKS Koliber Dąbrówki

3. Malwina CZERWIŃSKA      MKS Skarbek Gogołów

4.Patrycja MACHOWSKA       MKS Skarbek Gogołów          

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów nie tylko w sporcie!

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *