Pijany i bez prawa jazdy – zatrzymany

Wydaje się, że 65 lat to taki ogrom doświadczeń, że dobre decyzje podejmuje się automatycznie. Nic bardziej mylnego! Można mieć ponad pół wieku obserwacji życia za sobą, a dalej godzić się na to, że spowodowanie wypadku, skrzywdzenie jakiegoś człowieka, całej rodziny jest mniej ważne od własnej wygody!

Image Not Found

Wczoraj, policjanci ropczyckiej drogówki, w Skrzyszowie zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, który przekroczył prędkość. W trakcie podjętej wobec 65-latka interwencji okazało się, że to nie jedyne przewinienie jakiego się dopuścił.

Podczas kontroli mundurowi wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że mężczyzna ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 65-latek stracił ponad miesiąc temu prawo jazdy za przekroczenie prędkości.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Pomimo licznych apeli wielu kierujących nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak odpowiedzialności naraża wszystkich uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Inf. KPP w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *