Nowa Rada Powiatu. Kto zostanie Starostą?

We wtorek 23 kwietnia br. Radni Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, którzy będą pełnić swą funkcję w kadencji 2024-2029, odebrali zaświadczenia o wyborze.

Image Not Found

Spośród tych 19 osób wybrany zostanie Starosta i Wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Krążące „po mieście” plotki wskazują na Piotra Kapustę, jako tego, który przejmie urząd po Witoldzie Darłaku. Mieszkańcy powiatu, z którymi udało nam się porozmawiać na ten temat, twierdzą, że P. Kapusta jest kandydatem, który nie tylko potrafiłby uspokoić sytuację w Starostwie, ale też jego pozycja i charakter są na tyle silne, że mógłby liczyć na poparcie wszystkich Klubów, wchodzących w skład Rady. Kto zostanie wicestarostą? Tu pada kilka nazwisk, m.in. Dariusza Skórskiego. Czy jednak zdecyduje się on na taki krok? I czy zgodzi się na to Klub PiS, w którym D. Skórski ma tyle samo zwolenników, co przeciwników? Niebawem się o tym przekonamy.

Radni Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego w kadencji 2024-2029:

1. Bączkowski Andrzej
2. Bezara Sławomir
3. Bęben Arkadiusz
4. Czermanik Wioletta
5. Drozd Józef
6. Flis Marek
7. Kapusta Piotr
8. Lach Marcin
9. Mucha Bogusław
10. Poręba Halina
11. Rachwalska Agnieszka
12. Róg Jacek
13. Rygiel Wiesław
14. Skórski Dariusz
15. Szybisty Zofia
16. Świerad Marcin
17. Traciak Barbara
18. Wójcik Bogusław
19. Wrona Stanisław

Zdj. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

4 komentarze

  1. Co za bzdurny artykuł. Kto to w ogóle pisał? Pierwsza próba skłócenia nowej rady. Jakieś wewnętrzne podziały?
    Będzie jedność

  2. Ostatnia kadencja starostow to była mega wtopa i porażka. Brak kulturę,wzajemnego szacunku i klasy. Byly starosta traktowal powiat jak swoj prywatny folwark, to kupę prostaka bez ogłady a pani Frysztak to zawistna i pogubiona kobieta,która zasłania się fałszywym wizerunkiem w mediach społecznościowych, wykorzystuje Pana Boga i fałszywą wiarę by budować swój wizerunek. Teraz zasadza się na stołek w Sędziszowie próbując znaleźć sobie posadkę,która będzie służyć budowaniu niezgody i niszczeniu innych ludzi. To by była tragedia dla mieszkańców i pracowników gminy Sędziszów. Oby obecny skład budował na zgodzie i wzajemnym szacunku.

  3. Podział to był za pana Witka i pani Frysztak. Skłócili siebie i innych przy okazji. Chodzą pogłoski ze pan Darłak chce nadal być starostą ale wyżebrał stołek wice burmistrza Ropczyc ponoć. A pani Frysztak ma teraz mieszać i skłócać miasto i gminę Sędziszów bo wyszantazowala Kmiecia o stołek. Ustawka goni ustawkę. Nie o to wyborcom chodziło żeby tych dwoje znow było przy władzy i kręciło kolejne afery .drugi raz pis już szansy nie dostanie jak frysztakowa i Darłak dostaną znów stołki.

  4. Ostatnia kadencja starostów to była mega wtopa I porażka. Wszystko budowane na braku szacunku, niezgody I konfliktów. Przy wtórze Rygla i jego przydupasów. Pan starosta traktowal powiat jak swoj prywatny folwark do samego końca zabezpieczając pracę swoim bliskim i pociotkom .pani Frysztak to obłudna mściwa zawistna kobieta,która buduje swój wizerunek na fałszywej wierze zadlaniajac się Panem Bogiem. Zasadza się teraz nacstolek do urzędu miasta w sedziszowie …burmistrz lub szef oświaty. Mam nadzieję, że Pan Bóg ochroni ludzi przed tą nieobliczalną i chorą z nienawiści kobieta bo to będzie tragedia wielu rodzin kiedy ona znów będzie mieć władze. A Pan Kmiec powinien uważać kogo bierze do spółki bo to zniszczy jego wizerunek i sam on będzie przez Frysztakowa zniszczony. Niech popatrzy co porobiła w powiecie z ludźm i współpracownikami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *