Nietrzeźwi w Ropczycach mają coraz większe wymagania

KPP w Ropczycach poinformowała, że 57-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego, został ukarany mandatem za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy i poinformował, że on i kobieta, z którą przebywał, zostali zaatakowani przez zamaskowanych agresorów. Zgłoszenie nie potwierdziło się, a sytuacja nie miała miejsca.

Image Not Found

W miniony piątek, po południu, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ropczyckiego rynku, kobieta i mężczyzna zostali zaatakowani przez trzech zamaskowanych agresorów. We wskazany rejon natychmiast udał się policyjny patrol. Na miejscu zastali zgłaszającego, który był pod wyraźnym działaniem alkoholu, natomiast nie było żadnej poszkodowanej kobiety.

57-latek, w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że do żadnego przestępstwa nie doszło. Tak naprawdę chciał jedynie, aby policjanci odwieźli go do domu.

Z uwagi na to, że zgłoszona interwencja okazała się bezpodstawna, mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego został ukarany mandatem.

Nieuzasadnione wzywanie służb tylko po to, aby porozmawiać z dyspozytorem lub wprowadzić go w błąd, może skutkować sytuacją, w której służby ratunkowe, zajęte niepotrzebnymi czynnościami, w porę nie udzielą pomocy osobie, której życie może być zagrożone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *