Nie dał się nabrać oszustom. Brawa dla 67-latka z naszej gminy!

KPP w Ropczycach przekazała dobrą informację. Mieszkaniec naszej gminy, do którego zadzwonili oszuści, nie dał się nabrać na „metodę na wnuczka”. Przestępcy, chcąc wyłudzić od mężczyzny oszczędności poinformowali, że jego syn miał wypadek i potrzebne jest 150 tys. złotych, aby ten uniknął aresztu. W trakcie rozmowy 67-latek zorientował się, że nie rozmawia z synem i połączenie zostało przerwane. Jego postawa powinna być przykładem, aby nie działać pod wpływem emocji i presji.

Image Not Found

W poniedziałek po godz. 21, małżeństwo z powiatu ropczycko-sędziszowskiego odebrało telefon od kobiety, która poinformowała, że ich syn miał wypadek – potrącił na pasach kobietę, która znajduje się w stanie krytycznym. W trakcie rozmowy, przekazała telefon innemu oszustowi, który podawał się za policjanta. Potwierdził historie przedstawioną przez kobietę i „zweryfikował” dane rodziny. Przekazał, że sprawę można załatwić i aby syn uniknął konsekwencji, potrzebne jest 150 tysięcy złotych.

67-latek poprosił fałszywego policjanta, aby dał mu do słuchawki syna, bo chciał z nim porozmawiać. Przestępcy zgodzili się i mężczyzna usłyszał zapłakany głos rzekomego syna. Mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego zaczął zadawać mu pytania, które miały na celu ustalenie sytuacji, w której się znalazł. W pewnym momencie, rozmówca powiedział aby już o nic nie pytał i przywiózł pieniądze, bo grozi mu trzy miesiące aresztu.

W trakcie rozmowy, 67-latek nabrał podejrzeń, że może to być oszustwo. Czujny mieszkaniec naszego powiatu, skontaktował się ze swoim synem za pomocą drugiego telefonu i potwierdził swoje podejrzenia. Przestępcy, słysząc jego rozmowę natychmiast się rozłączyli.

Pamiętajmy! Nie każdy, kto do nas dzwoni lub puka do naszego mieszkania, ma uczciwe zamiary. Porozmawiajmy z rodzicami, dziadkami, sąsiadami i osobami, które mogą być narażone na podobne ataki. Ważne, aby uświadomić wszystkich zainteresowanych, na czym polega działanie oszustów i jak reagować w takich przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *