Nasi Strażacy na szlaku! Promują dawstwo szpiku i komórek macierzystych

Na co dzień walczą z żywiołem, pomagając ludziom i zwierzętom. 6 i 7 lipca blisko 1000 strażaków i strażaczek z całej Polski bierze udział w wyprawie na Śnieżkę – ”Strażak na szlaku – Śnieżka 2024“. Na Królową Karkonoszy muszą wejść w pełnym, ważącym około 20 kg, umundurowaniu. A wszystko po to, by wesprzeć działania Fundacji DKMS i szerzyć idee dawstwa szpiku kostnego.

Image Not Found

W grupie blisko 1000 strażaków, którzy są na szlaku, zameldowali się także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Ropczyce-Śródmieście, Niedźwiada, Łączki Kucharskie, Ropczyce-Chechły, Gnojnica Wola.

Podkreślić tu trzeba, że kilku naszych strażaków już oddało krwiotwórcze komórki macierzyste swojemu “bliźniakowi genetycznemu” dając mu szansę na życie.

Na świecie co 27 sekund, a w Polsce co 40 minut, jedna osoba dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi. Dla wielu, często jedyną szansą na wyleczenie, jest przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy, tzw. „bliźniaka genetycznego”. „ Dołączenie do bazy potencjalnych Dawców szpiku jest proste! Nie trzeba ponosić takiego potężnego wysiłku, jak wejście na szczyt w pełnym umundurowaniu bojowym, a można odmienić los chorego człowieka, który może czeka właśnie na Ciebie –mówi inicjator akcji, Sławomir Kowalczyk, znany jako “Strażak na szlaku“.

I Ty możesz zostać bohaterem i uratować życie swojemu bliźniakowi genetycznemu. Wystarczy zarejestrować się w bazie Fundacji DKSM.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. powyżej Profil FB OSP Niedźwiada

Zdj. poniżej Profil FB Miasto i gmina Ropczyce

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *