Najlepsi z najlepszych. Finał konkursu geograficznego dla uczniów z Witkowic!

Dwaj uczniowie SP nr 6 w Ropczycach Witkowicach odnieśli wielki sukces w  kuratoryjnym Konkursie Geograficznym. Informuje o tym z dumą dyrektor szkoły, Marcin Janowski:

„W każdym roku szkolnym Podkarpacki Kurator Oświaty organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. Z uwagi na ilość szkół podstawowych biorących udział w rywalizacji i liczbę uczestników konkursy te są niezwykle trudne i z tego powodu bardzo prestiżowe. W bieżącym roku szkolnym w konkursie przedmiotowym Podkarpackiego Kuratora Oświaty z geografii wystartowało trzech uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Ropczycach WitkowicachRafał Pach, Przemysław Pach i Wiktor Feret, do konkursu przygotowywali się pod opieką p. Wiesławy Ozgi. 

Image Not Found

Etap pierwszy odbył się 17 listopada 2023r. w szkołach podstawowych całego województwa podkarpackiego. Do kolejnego etapu zakwalifikowano tylko 122 uczestników, wśród nich znaleźli się uczniowie z Witkowic:  Rafał Pach i Wiktor Feret.

Drugi etap konkursu odbył się 19.01.2024r. Wystartowało w nim 119 uczniów. Do etapu wojewódzkiego przeszło zaledwie 61 uczestników z najwyższymi wynikamiZostali sami najlepsi z najlepszych: zdolni, wytrwali i silni psychicznie. Wśród nich znaleźli się także: Rafał Pach i Wiktor Feret.

5.04.2024r. odbył się trzeci etap, wojewódzki, konkursu geograficznego. Uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań konkursowych w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Z radością i dumą zawiadamiamy, że Rafał Pach znalazł się w grupie 23 najlepszych uczestników konkursu w województwie podkarpackim i uzyskał tytuł Laureata.  Wiktor Feret otrzymał tytuł Finalisty. 

To wielki sukces tym bardziej, że obaj chłopcy są uczniami klasy 7, rywalizowali ze starszymi od siebie zawodnikami. Wielkie gratulacje!”

Zdj. i inf. Profil FB Szkoła Podstawowa nr 6 w Ropczycach – Witkowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *