Najcenniejszy dar – krew

TWOJA KREW – MOJE ŻYCIE

25 marca młodzież ZS im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny oddawała krew w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie – Prokocimiu.

Akcja została zorganizowana przez szkolne koło PCK we współpracy z Klubem Honorowych Krwiodawców przy Zakładach Magnezytowych Ropczyce S.A., który jest inicjatorem przedsięwzięcia.

Image Not Found

Po badaniach kwalifikacyjnych pozyskano krew od 15 osób, co stanowi łącznie 6,600 ml pełnej krwi. To wspaniały wynik, potwierdzający, że na młodzieży można polegać.

„Dziękujemy szkolnym krwiodawcom za bezinteresowność – bez Was ratowanie życia nie byłoby możliwe, bo jedynym źródłem krwi jest drugi człowiek – czytamy na szkolnym profilu.

A kim są bohaterowie tej akcji? Opiekunką szkolnego koła PCK jest Urszula Pająk, od lat angażująca uczniów w charytatywne przedsięwzięcia. W ciągu kilku ostatnich tygodni były to: zbiórka na rzecz rzeszowskiego hospicjum dla dzieci, oddawanie krwi, rejestracja dawców szpiku. To sporo działań na rzecz Życia, jak na jedną szkołę!

Klub Honorowych Krwiodawców przy ZM Ropczyce SA działa już od ponad 45 lat. Obecnie jego prezesem jest Mariusz Matusz. W zeszłym roku 72 członków KHK oddało 123600ml krwi –  w tym 113400ml krwi pełnej, 8400ml osocza i 1800ml płytek. Mariusz Matusz podkreśla, że te wyniki są efektem nie tylko prospołecznych, altruistycznych postaw, ale też działań wspierających  Fundacji Magnezyty, na której czele stoi Prezes Leszek Piczak.

Nadchodzą Wielkanocne Święta – święta zwycięstwa życia nad śmiercią – szczególne życzenia wszelkiego dobra skierujmy więc też do tych, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka; organizują pomoc, uczestniczą w akcjach charytatywnych – tych wielkich i tych cichych, wspierają, dodają sił, walczą ze znieczulicą, obojętnością i egoizmem. Jesteście WIELCY!  

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. ZS im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *