LO im. Tadeusza Kościuszki – Dzień Otwarty

Piątek 15 marca upłynął w Ropczycach pod znakiem szkół. LO im. Tadeusza Kościuszki, ZS im. Ks. Dr Jana Zwierza i ZS Agrotechnicznych im. Wincentego Witosa otwarły szeroko drzwi dla ósmoklasistów z terenu naszego powiatu, by mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną, ale też poczuć panującą w każdej ze szkół średnich atmosferę.

Image Not Found

Liceum Ogólnokształcące zaprosiło ósmoklasistów do wielu pracowni, w których odbywały się pokazy. Nie zapomniano też o zorganizowaniu atrakcyjnych stoisk, przy których odwiedzający mogli się trochę rozluźnić. Bo liceum – zobowiązuje. Po prostu czuje się tu elitarność.

Dyrektor szkoły, Hubert Paśko, zachęca młodzież do podejmowania nauki w LO: „Tutaj mogą się rozwijać, odroczyć swoją decyzję o przyszłości na cztery lata, by dopasować zawód do rynku pracy. Jest to świetny czas na poznanie siebie i podjęcie decyzji. Ważne jest też przygotowanie do matury, która daje przepustkę na dobre studia. Nasi absolwenci studiują na wielu prestiżowych uczelniach, w Polsce i za granicą. Mamy absolwentów pracujących teraz w Genewie, ale też w internetowym Google. Jestem dumny ze swojej szkoły, a najbardziej cieszy mnie współpraca z nauczycielami, uczniami, samorządem uczniowskim, rodzicami. Ale moim priorytetem jest to, by młodzież przygotowała się do egzaminu dojrzałości, zdała go i dostała się na dobre studia. Temu właśnie służy bogata oferta edukacyjna szkoły, w tym również dodatkowe zajęcia. Nasza młodzież uczestniczyła m.in. w prestiżowym projekcie międzynarodowym PerLen w ramach Erasmusa”

Niezwykłą atrakcją dla ósmoklasistów były doświadczenia fizyczne, które prezentował Klaudiusz S., przewodniczący SU i jednocześnie przewodniczący klasy II d: „Pierwsze doświadczenie było związane z kulą plazmową. Wytłumaczyliśmy zasady jej działania i pokazywaliśmy, jak poprzez indukcję pole magnetyczne jest w stanie zapalić żarówkę. Drugie doświadczenie pokazywało prędkość przenoszenia się informacji w światłowodach. Trzecie było związane z ruchem drgającym i harmonicznym. Kolejny eksperyment pokazywał balon jako pudło  rezonansowe, a ostatni to wprawienie koła balonów w ruch obrotowy”.Pasją Klaudiusza jest matematyka i fizyka, a marzeniem praca w szwajcarskim Instytucie Badawczym CERN. Życzymy Klaudiuszowi realizacji marzeń!

W pracowni chemicznej Urszula Saj prezentowała bardzo widowiskowe doświadczenia. Na laboratoryjnym stole, pod absolutną kontrolą prowadzącej, z niczego wybuchał ogień, z kilku kropel tajemniczych substancji tworzyły się zwały piany, w mgnieniu oka można też było upiec wątróbkę. Eksperymenty pani Urszuli przypominały magiczne sztuczki i śmiało mogą  być wykorzystane w kolejnym filmie o Wiedźminie.

Ropczyckie LO współpracuje z uczelniami wyższymi, m.in. z AGH i UR, bierze udział w projektach międzynarodowych. Na następny rok szkolny oferuje kierunki: menadżersko-ekonomiczny, psychologiczny, humanistyczny, biologiczno-chemiczny, społeczno-prawny, matematyczno-chemiczny i matematyczno-informatyczny.

Szkoła zapewnia zdobycie rzetelnej wiedzy i kompetencji, wysoką zdawalność egzaminu maturalnego i sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *