Laureatka Konkursu z Języka Niemieckiego, Mistrzowie Ortografii i Kreatywni Czytelnicy w Lubzinie

W Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Lubzinie uhonorowano dziś uczniów szczególnie wyróżniających się w trzech dziedzinach: ortografii, czytelnictwie i języku niemieckim.

Image Not Found

Dyrektor szkoły, Sławomir Marciniec, wręczył puchary i nagrody Szkolnym Mistrzom i Wicemistrzom Ortografii. W tej dziedzinie bezkonkurencyjni okazali się:

Patrycja Janik z kl. VI – Mistrz Orografii w klasach starszych i Adrian Tokarz z kl. V – Mistrz Ortografii w klasach młodszych.

Wicemistrzowie to: Magdalena Wolak kl. VIIb i Lilia Walczyk kl. IV. Napisane przez nich dyktando pt. „ Jak rozhasana hałastra harcerzy chimerycznie zmitrężyła czas” zawierało najmniejszą liczbę błędów, a warto dodać, że najeżony pułapkami ortograficznymi tekst pochodził z zasobów Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Image Not Found
Image Not Found

Kolejne nagrody przyznano laureatom szkolnego konkursu „Kreatywny Czytelnik”, zorganizowanego przez Alicję Ochab, opiekunkę bibliotecznych zbiorów w lubzińskiej placówce. Konkurs ten trwał 5 tygodni, a uczestniczyli w nim uczniowie klas O – V. Musieli się oni wykazać niemałą wytrwałością, umiejętnościami plastycznymi, czytelniczą wiedzą i kreatywnością. Co tydzień otrzymywali w bibliotece kartę z rozpoczętym rysunkiem, a ich zadaniem było go dokończyć, wykorzystując fabuły przeczytanych książek, opowiadań, baśni, legend i komiksów. Dziś nie tylko mistrzowie w dziedzinie fantazji otrzymali nagrody i dyplomy, ale wszyscy uczestnicy tego konkursu.

Image Not Found

Na koniec Dyrektor S. Marciniec podziękował i pogratulował sukcesu uczennicy kl. VIIb, Milenie Krupie, która została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Podziękowania otrzymała również Monika Szyrszeń, nauczycielka j. niemieckiego, opiekunka Mileny.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *