Koparki wjechały na plac. Będzie boisko dla przedszkolaków z Lubziny

Przy budynku Przedszkola w Lubzinie rozpoczęły się prace związane z budową boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw. Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska z Rzeszowa, a  koszt całego zadania to ponad 1 mln 348 tys. zł. Na ten cel Gmina Ropczyce pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dla obszarów, na których zlokalizowane były PGR-y.

Image Not Found

Zdj. Miasto i Gmina Ropczyce

Zakres zadania przewiduje między innymi: budowę ogrodzonego placu zabaw, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Obiekt zostanie odpowiednio oświetlony, a teren odwodniony. Przebudowane zostanie również dotychczasowe ogrodzenie przy budynku szatni.

Zgodnie z umową, czas realizacji tej inwestycji ma wynieść 6 miesięcy. Można więc liczyć na to, że od przyszłego roku szkolnego dzieci z Lubziny będą mogły korzystać z nowego boiska. Pozostaje tylko pytanie, kiedy budowa nowego przedszkola? Burmistrz Bolesław Bujak wielokrotnie podkreślał, że obecne nie spełnia współczesnych standardów – mało w nim miejsca, a remonty są utrudnione ze względu na to, że budynek jest zabytkiem. Plany Burmistrza to stworzenie nowego przedszkola od podstaw. Lubzina rozwija się dynamicznie, więc taka decyzja byłaby jak najbardziej zrozumiała. Lokalni kandydaci do samorządów powinni o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *