Kolejne oszustwa internetowe

4 tys. złotych straciła mieszkanka naszego powiatu podczas sprzedaży wystawionych w sieci wrotek. Podczas internetowej sprzedaży przedmiotu, oszuści podesłali jej link, w który weszła.

Image Not Found

Mieszkanka naszego powiatu wystawiła do sprzedaży wrotki. Po krótkim czasie skontaktował się z nią potencjalny kupiec. 36-latka została poproszona o podanie swoich danych. Po ich podaniu, na skrzynkę mailową, otrzymała link dotyczący weryfikacji płatności, w który kliknęła. Następnie do kobiety zadzwonił mężczyzna, który powiedział jej, że aby dokończyć płatność, należy zalogować się do swojego konta bankowego. 36-latka zalogowała się do bankowości elektronicznej, po czym na jej telefon zaczęły przychodzić wiadomości SMS. W trakcie otrzymywania tych wiadomości, z jej konta zniknęło łącznie 4 tys. zł.

10 kwietnia do ropczyckiej komendy policji zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu, który oświadczył, że został oszukany w internecie. 26-latek kupił na portalu sprzedażowym kartę graficzną, a kiedy przelał pieniądze na wskazane konto, kontakt ze sprzedającym się urwał. W ten sposób stracił 1500 zł.

Zgłaszający poinformował, że na jednej z platform sprzedażowych, znalazł ogłoszenie interesującego go przedmiotu- karty graficznej. Nawiązał rozmowę ze sprzedającym, w której ustalili, że pokrzywdzony, dokona przelewu 1500 zł na konto sprzedającego, a ten, tego samego dnia, nada paczkę z przedmiotem. Niestety, po wpłacie pieniędzy sprzedającemu, rozmowa między nimi urwała się. Zaniepokojony brakiem kontaktu 26-latek, zorientował się że został oszukany, kiedy ogłoszenie nadal było aktywne.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas korzystania z portali aukcyjnych. Należy pamiętać, że tzw. okazje często kończą się utratą pieniędzy. Nasze bezpieczeństwo podniesie także forma płatności, np. płatność za pobraniem. Zmniejszy to ryzyko utraty pieniędzy.

Inf. KPP w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *