Kacper Saletnik zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu

Ogólnopolskie zmagania naukowe, które po raz kolejny pozwoliły wyłonić grono wybitnych młodych ludzi, właśnie się zakończyły. Zwycięzcą w kategorii Informatyka został Kacper Saletnik, uczeń ZS Agrotechnicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach.

Image Not Found

Akademia Liderów Przyszłości to ogólnopolski konkurs wiedzy, który organizowany jest przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii (WSTiE). Konkurs ma na celu zachęcenie młodzieży do zdobywania praktycznych umiejętności, które stanowią fundament dalszego rozwoju naukowego i zawodowego. W tym roku miała miejsce XVII edycja konkursu, uczniowie szkół średnich mieli okazję zmierzyć się z pytaniami z dwóch kategorii tematycznych:

  1. Biznes i Zarządzanie: W ramach tej kategorii uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości, zdolnościami logicznego działania oraz planowania pracy na różnych szczeblach organizacji.
  2. Informatyka: Uczniowie prezentowali wiedzę dotyczącą popularnych języków programowania, technologii internetowych, inżynierii oprogramowania, multimediów i grafiki komputerowej. 

Kacper Saletnik startował w tym Konkursie już drugi raz z rzędu. I w tym, i w ubiegłym roku zajął pierwsze miejsce w kategorii Informatyka.

 Warto podkreślić, że konkurs odbywał się w formie zdalnej, a wielki finał miał miejsce w murach zamku w Suchej Beskidzkiej. Zwycięzcy konkursu otrzymali nie tylko wyróżnienia i nagrody materialne, ale także stypendia.

Image Not Found

Zdj. Profil FB ZS AT im. Wincentego Witosa w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *