Eryk Niemiec finalistą ogólnopolskiej olimpiady!

ZS im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach informuje z dumą o wspaniałym wyniku swojego ucznia, Eryka Niemca w ogólnopolskiej olimpiadzie wiedzy o bezpieczeństwie i obronności.

Image Not Found

14 i 15 marca 2024 roku, w budynku Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, odbył się finał VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, którego tematem zmiennym była „Unia Europejska w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego”. Do rywalizacji przystąpiło 150 uczestników z całego kraju, w tym uczeń ZS im. KS. Dra Jana Zwierza w Ropczycach, Eryk Niemiec. Pierwszego dnia finaliści pisali test składający się z 40 pytań. Później uczestniczyli w panelu dyskusyjnym z przedstawicielami służb mundurowych oraz specjalnych naszego kraju.

Drugiego dnia odbył się quiz, w którym najlepszych 12 osób odpowiadało na pytania przygotowane przez Komitet Główny konkursu. Punktem kulminacyjnym było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Organizatorem Olimpiady był Wydział Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytet Warszawski, a współorganizatorami 14 wyższych uczelni z naszego kraju.

Olimpiada odbywała się pod patronatem honorowym Prezydenta RP, Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Inf. i zdj. Profil FB Zespół Szkół im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *