El-Bet Sumo Lubzina na szczycie!

Instytut Sportu w Warszawie podał wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2023. Klub El- Bet Sumo Lubzina okazał się najlepszy w gminie i powiecie, zdobywając ponad połowę wszystkich punktów z uzyskanych przez kluby. I tak El- Bet LUKS Lubzina zdobył  130.67 pkt. Następny w klasyfikacji był KS Akrobatyka Ropczyce – 68 pkt. Miejsca ilustruje tabela.

Image Not Found
Image Not Found

Dzięki medalom i punktowanym miejscom juniorów i kadetów na Mistrzostwach Polski oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, zawodnicy lubzińskiego klubu, zwani przez trenera Andrzeja Jedynaka „Lizbończykami”, pomogli uplasować się Ropczycom na 112 miejscu w Polsce. Kolejne miejscowości z naszego powiatu – Sędziszów Małopolski –  427 miejsce, a Wielopole Skrzyńskie 909 miejsce.

Sam, maleńki, wiejski Klub zajął 262 w ogólnopolskiej klasyfikacji (na 3.792 klubów)

Wspaniały wynik Lizbończyków w ogólnopolskiej klasyfikacji młodzieżowych klubów sportowych to nie przypadek. Wielka w tym zasługa trenera Jedynaka, zawodników i przyjaciół klubu. Medale i wysokie lokaty młodzików, juniorów i kadetów to efekt treningów, poświęcenia, uporu i wytrwałości. Ale wielką wagę ma również umożliwienie klubowi wyjazdów na międzynarodowe i ogólnopolskie mistrzostwa. Tu wielką rolę odgrywają sponsorzy i przyjaciele klubu, bo koszt wyjazdu na zawody do Japonii, Szwajcarii, ZEA – to kwoty ogromne.

Równoważą to nie tylko kolejne medale, ale sława klubu nie tylko w regionie, ale i na świecie. O sumitach z Lubziny rozpisywały się gazety i w Azji, i w Ameryce, i w Europie. Życzymy więc całemu klubowi jeszcze większej sławy i jeszcze więcej sukcesów i osiągnięć.

 

Image Not Found

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *