Ekspresem przez świat. Australia

Zapewne słyszeliście o serialu „H20 wystarczy kropla”.  Zdobył on szerokie grono wielbicieli. Nie ma się czemu dziwić. Ma oryginalną fabułę, ciekawych bohaterów, rozgrywa się na pięknym australijskim wybrzeżu, są nietypowe efekty specjalne, a nad najefektowniejszym rekwizytem, czyli ogonami dziewczyn, spędzano wiele godzin, włącznie z wynajęciem naprawdę wytrzymałych pływaczek do ich testowania. W końcu syreni ogon sporo waży.

Image Not Found

Serial opowiadał o trzech  dziewczynach, które, wpadając do jeziorka w jaskini pośrodku wyspy, zamieniły się w syreny. Od tego momentu nie mogły dotykać wody, bo to sprawiało, że zmieniały postać. Czy byliście  też tymi młodymi odbiorcami, którzy zasiadali przed telewizorem i czekali na to show? Serial zrealizowano w dalekiej Australii. Dziś przybliżymy ciekawostki na temat tego państwa. Chcecie się przekonać, w jakim kraju żyły wasze idolki? Zapraszamy!

Image Not Found
  1. W kraju syren z „H20” jest 2 razy więcej kangurów niż ludzi! Sama Australia należy do najmniej zaludnionych regionów świata. Pod względem wielkości zajmuje 6 miejsce, jest najmniejszym kontynentem, a zarazem jedną z większych wysp. Do tego liczba ludności tej wyspy i tego państwa wynosi 24 mln osób, z czego 80% mieszka na wschodnim wybrzeżu. W tym kraju kangury są uważane za szkodniki właśnie z tego powodu, że jest ich więcej niż ludzi. Mogą wchodzić do ogródka, czy wskakiwać pod samochód. Kangurów jest aż 40 mln! W sklepach można nawet kupić mięso z kangura, które w Australii jest tanie.
Image Not Found
  1. Najwyższym szczytem jest góra Kościuszki, odkryta przez Polaka – Edmunda Strzeleckiego, który jej nadał właśnie tą nazwę. Większość Australijczyków o tym nie wie. Znają ją pod nazwą „Kozijosko Mt”. Znajduje się w Nowej Południowej Walii. Jest sklasyfikowana jako najwyższy szczyt Australii i Oceanii.
Image Not Found
  1. Sydney nie jest stolicą Australii! Jaka była historia związana ze stolicą wyspy? Australijczycy długo nie mogli się zdecydować, gdzie ma się znajdować stolica. Czy w Melbourne, czy właśnie w Sydney, więc stworzyli miasto pomiędzy nimi dwoma –  Canberrę.
Image Not Found
  1. Biegają tu dzikie wielbłądy. Australia to w większości pustynny tzw. outback. Pierwsi osadnicy sprowadzili wielbłądy z Afganistanu, bo konie nie wytrzymywały w tak trudnych warunkach. A kiedy wszystko zostało już odkryte, wielbłądy wypuszczono, bo świetnie dawały sobie radę. Obecnie żyje tam 750 tys. wielbłądów.
Image Not Found
  1. W Australii, jak wiadomo, jest wszystko na odwrót! Jak u nas jest zima, to u nich jest środek lata! Australijczycy spędzają Święta Bożego Narodzenia na plaży. Australia ma cztery pory roku.

Australia jest bardzo barwnym krajem i kontynentem. Warto się zastanowić nad wakacjami na tej wyspie. Pamiętajcie, że jeżeli umiecie angielski, warto zweryfikować własną wiedzę. Australijski angielski to zupełnie coś innego. Wystarczy się wsłuchać w oryginalną ścieżkę dźwiękową „H20”. Dla fanów tego serialu życzymy wszystkiego najlepszego, miłego seansu, jak i podróży!(nawet po mapie)  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *