Dzień Strażaka w powiecie ropczycko-sędziszowskim

17 maja w Ropczycach świętowano Dzień Strażaka. Uroczystość, w której brali udział strażacy z całego powiatu ropczycko-sędziszowskiego, miała miejsce na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach, na ul. Św. Floriana.

Image Not Found

Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Św. Barbary w intencji wszystkich strażaków. Po nabożeństwie zgromadzeni goście, strażacy i ich rodziny udali się na plac manewrowy przed Komendą Powiatową PSP w Ropczycach. Tu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono liczne odznaki, awanse oraz wyróżnienia. W ceremonii uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Zdzisław Gawlik, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Jacek Magdoń, Starosta Powiatu Piotr Kapusta, Wicestarosta Jacek Róg, Burmistrz Ropczyc Kazimierz Moskal, Burmistrz Sędziszowa Młp. Bogusław Kmieć.

Wszyscy mówcy podkreślali, jak ważną rolę odgrywa służba strażaków w życiu społecznym,  w imieniu mieszkańców powiatu wyrazili wdzięczność i uznanie za ciężką pracę, determinację i chęć niesienia pomocy.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. Profil FB Miasto i Gmina Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *