Dwóch ropczyckich policjantów zatrzymanych przez Prokuraturę

Policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało trzech policjantów: Dariusza K. z KPP w Ropczycach, Ireneusza S., również z KPP w Ropczycach oraz Piotra G. z KPP w Dębicy. Poinformował o tym Portal Nowiny24.

Image Not Found

Sprawa jest częścią prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie śledztwa przeciwko Romualdowi R. lekarzowi psychiatrze, aresztowanemu w Ropczycach w ubiegłym roku.

Policjantom zarzuca się wręczenie łapówek w wysokości 50zł i 100zł za wpis o leczeniu, który miał im dać wyższe dodatki za pracę w tzw. szkodliwych warunkach lub podwyższenie emerytury.

Romualdowi R., przyjmującemu pacjentów m.in. w ropczyckiej Przychodni, Prokuratura zarzuca przyjmowanie łapówek za tworzenie fikcyjnych kart zdrowia zgłaszających się do niego policjantów, strażaków, oficerów służb specjalnych, żołnierzy zawodowych,  przedsiębiorców, urzędników i  pracowników handlowych. Mundurowi, dzięki „zdiagnozowaniu” u nich chorób i zaburzeń psychicznych i neurologicznych, mogli otrzymać dodatek za pracę w szkodliwych warunkach lub dodatek do emerytury.

Romuald R. obecnie przebywa na wolności. W marcu opuścił areszt za poręczeniem majątkowym w wysokości 100 tys. zł.

Aresztowani na początku kwietnia policjanci nie przyznają się do winy i odmówili składania zeznań. Na czas śledztwa zostali zawieszeni w pełnieniu czynności służbowych.

2 komentarze

  1. Zastępca naczelnik wydziału kryminalnego załatwił sobie ” fikcyjne kwity na głowę ” bo się boi że pójdzie na dożywocie ma zarzuty Prokuratorskie w Łańcucie

    • Jakie? To jednak nie jedyne. . Więcej ma takich spraw. On jak i w pracy i życiu prywatnym jest nie etyczny. Jego koledzy z pracy w Ropczycach nie są lepsi. Czas pokaże… i was też dosięgnie sprawiedliwość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *