Budowania Ropczyc ciąg dalszy

Gmina Ropczyce kontynuuje prace związane z budową, remontem i przebudową obiektów oświatowych i rekreacyjnych. Patrząc na tempo robót wydaje się, że wszystko ukończone zostanie w przewidzianym terminie.

Trwa budowa łącznika pomiędzy budynkiem wielofunkcyjnym i wiatą przy ul. Leśnej na osiedlu Granice w Ropczycach.

Image Not Found

Nowy obiekt pomieści w sobie przede wszystkim węzeł sanitarny, obsługujący w zależności od aktualnej potrzeby budynek wielofunkcyjny lub imprezy organizowane w wiacie.

Dodatkowo w obrębie przewiązki przewidziano miejsce dla magazynu obsługującego zaplecze kuchenne w budynku wielofunkcyjnym oraz klatkę schodową komunikującą budynek wielofunkcyjny z wiatą, wyposażoną w platformę schodową dla niepełnosprawnych.

Od 14 maja firma Delta Cert z Rzeszowa rozpoczyna II etap remontu Ogródka Jordanowskiego w Ropczycach. Pomimo prac ogródek nie będzie zamknięty w całości – wyłączone z korzystania będą tylko remontowane strefy. Odnowiona w zeszłym roku część będzie otwarta.

Image Not Found

Roboty rozpoczną się od demontażu starych urządzeń: siłowni plenerowej i drewnianych urządzeń do zabaw. Wykonawca tak zabezpieczy teren prac, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkowników pozostałej części ogródka.

Żłobek na osiedlu Mehoffera oraz szkoła podstawowa na osiedlu Witkowice to obecnie dwie największe inwestycje oświatowe Gminy Ropczyce.

Image Not Found

Budowa szkoły w Witkowicach jest już na etapie murowania ścian i montażu stropów. Tymczasem w żłobku na osiedlu Mehoffera trwają prace końcowe związane z dociepleniem budynku, prace wykończeniowe oraz zagospodarowanie terenu wokół placówki.

Image Not Found

Na stadionie LKS w Łączkach Kucharskich zamontowane zostało sztuczne oświetlenie. To kolejny z takich obiektów po Gnojnicy, Małej, Lubzinie oraz Osiedlu Czekaj, gdzie stanęły maszty ze sztucznym oświetleniem.

Image Not Found

Inf. i zdj. Profil FB Miasto i Gmina Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *