Aresztowano policjanta z ropczyckiej komendy

Biuro Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie zatrzymało kierownika rewiru dzielnicowych KPP w Ropczycach, Łukasza P.  Policjant usłyszał zarzuty  znęcania się nad rodziną: żoną i 12-letnią córką.

Image Not Found

21 maja aspirant sztabowy Łukasz P. z KPP w Ropczycach, został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Strzyżowie, która prowadzi śledztwo przeciwko niemu.  

Zostały mu przedstawione zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną i ich małoletnią córką, nakłaniania pokrzywdzonej do złożenia fałszywych zeznań, wycofania złożonego przez nią wcześniej zawiadomienia.  Z ustaleń śledczych wynika, że Łukasz P. nakłaniał także żonę, by ta złożyła fałszywe zawiadomienie przeciwko członkowi swojej rodziny, który rzekomo miał grozić policjantowi. 

W czasie składania wyjaśnień, Łukasz P częściowo przyznał się do winy i został na trzy miesiące aresztowany. Posiedzenie Sądu Rejonowego w Strzyżowie w tej sprawie odbędzie się w środę, 22 maja. 

Sprawa tym bardziej jest bulwersująca, że jako dzielnicowy i kierownik rewiru dzielnicowych, Łukasz P. odpowiadał za wystawianie tzw. niebieskich kart, czyli dokumentów związanych z przemocą w rodzinie.

Łukasz P. został zatrzymany przez rzeszowskie Biuro Spraw Wewnętrznych Policji 19 maja. We wtorek został doprowadzony do prokuratury, w której usłyszał zarzuty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *