Amelia Jopek z tytułem Najzdolniejszej spośród uczniów Powiatu

Nagroda Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych NAJZDOLNIEJSZA MŁODZIEŻ PODKARPACIA przyznawana jest corocznie w maju z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego jednemu uczniowi z każdego powiatu województwa podkarpackiego.

Samorząd gminny wybiera spośród uczniów szkół podstawowych z terenu swojej gminy jednego ucznia z najlepszymi wynikami w nauce, a samorząd powiatowy spośród uczniów szkół średnich. Po zebraniu wszystkich zgłoszeń Starosta typuje 1 osobę z terenu całego powiatu do nagrody.

Image Not Found

W tym roku zgłoszono do tytułu i nagrody 7 kandydatów: 2 ze szkół podstawowych i 5 ze szkół średnich.

3 czerwca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ropczycach odbyło się spotkanie, podczas którego Starosta Piotr Kapusta i Wicestarosta Jacek Róg pogratulowali osiągnięć wszystkim kandydatom do Nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”, uczniom, którzy w roku szkolnym 2023/2024 wykazali się szczególnymi osiągnięciami.

Laureatką nagrody zastała uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp., Amelia Jopek. Amelia odbierze nagrodę – jednorazowe stypendium – podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, która odbędzie się w piątek, 7 czerwca br.

W uznaniu szczególnych osiągnięć i wysokich wyników w nauce Starosta Piotr Kapusta oraz Wicestarosta Jacek Róg wręczyli wszystkim zgłoszonym nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *