4:1 dla Błękitnych w meczu z Głogovią

W inauguracyjnym meczu IV ligi podkarpackiej MKS Błękitni Ropczyce pokonali Głogovię Głogów Młp. 4:1.

Mecz odbył się na stadionie miejskim w Ropczycach.

Image Not Found

Przemysław Kulig, prezes Klubu, przed meczem w programie TV Magazyn Podkarpackiego ZPN, mówił: „Opieramy się od wielu lat na zawodnikach miejscowych i to jest nasza siła. Staramy się wprowadzać młodzież, która po kilku latach staje się kluczowymi zawodnikami. Teraz walczymy już taką swoją „elitą” – H. Siepierski, M. Bieniek, (…) D. Ochał. Sparingi uświadamiają nam, że jesteśmy mocni. Myślę, że jesteśmy w stanie w tej rundzie z każdym powalczyć o punkty. Będzie trudno, ale nikt tanio skóry nie sprzeda. Mam nadzieję, że damy radę. Ja wierzę w swoich zawodników, wierzę w trenera. Motywują też oczekiwania całej społeczności Ropczyc. Bo i burmistrz, który jest bardzo prosportowy, chce mieć w Ropczycach minimum IV ligę. W tej lidze nie ma lekkich przeciwników.(…) Głogovia jest ciężkim przeciwnikiem i nigdy nam „nie leżała”. Postaramy się odczarować tę passę. Liczymy, że na naszym boisku będzie nam łatwiej”.

Trener, Andrzej Szymański, na pierwszy mecz rundy wystawił:

1.Psioda, 42.Mazur, 24.Ochał, 44.Darłak, 23.Nędza, 17.Piwowar, 16.Nalepka, 10.Siepierski, 9.Wywrót, 69.Maćkowiak, 11.Bieniek.

Rezerwowi: Wojnowski, Podczaszy, Orzech, Kukla, Zawiślak, Pociask, Ogrodnik A., Walczyk, Darłak B.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla Błękitnych. Bramki strzelili Szymon Piwowar i Norbert Nędza. Głogovia zyskała punkt po rzucie karnym.

Druga połowa to kolejne dwa gole dla ropczycan, zdobyte przez Szymona Piwowara i Huberta Siepierskiego.

Koniec meczu, dzięki wynikowi 4:1, przyniósł naszej drużynie 3 punkty.