15-lecie działalności ZHP w Niedźwiadzie

18 kwietnia Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Dolnej świętowała 15-lecie działalności ZHP. Przy tym wspaniałym jubileuszu odbyła się jeszcze jedna uroczystość – Obietnica Zuchowa. Najmłodsi członkowie ZHP przygotowywali się do tego momentu od dłuższego czasu. Pokonywali własne słabości, poznawali i wdrażali w życie Prawo Zucha.

Image Not Found

Obietnicę, która uczyniła z nich pełnoprawnych członków 33. Gromady Zuchowej, złożyli w obecności rodziców, wychowawców i nauczycieli, co z pewnością miało dla nich duże znaczenie.

Obchody 15-lecia działalności ZHP w SP im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie rozpoczęły się od wspomnienia wszystkich drużynowych, sprawujących w ciągu tych lat opiekę nad 22. Drużyną Harcerską. Ważnym momentem było przekazanie na ręce phm. Wioletty Czemarnik podziękowania za zainicjowanie działalności ruchu harcerskiego w szkole. Uroczystość zakończyła się zabawami i tańcami, w które włączyli się rodzice i zaproszeni goście.

Phm. Wioletta Czemarnik na swoim profilu napisała: „Minęło już 15 lat odkąd w Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej powstała 22 Drużyna Harcerska i 33 Gromada Zuchowa „Wesołe Niedźwiadki”.

Serdecznie dziękuję wszystkim instruktorom, opiekunom drużyn, harcerzom i zuchom, którzy przez te wszystkie lata przeżywali wspólnie ze mną harcerskie przygody, uczyli się patriotyzmu, szacunku dla Ojczyzny i dla innych ludzi, a szczególnie dla tych, którzy byli w potrzebie”.

Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found
Image Not Found

Zdj. Profil FB Szkoła Podstawowa im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *